У РФ протягом кількох годин впали два гелікоптери і два винищувачі

19:30 13.05.2023

У Росії за кілька годин впало два гелікоптери Мі-8 і два винищувачі – Су-34 та Су-35, екіпажі трьох з них не вижили.

Про це пишуть російські Telegram-канали та роспропагандисти, повідомляє ZN.UA.

Спочатку в мережі з'явилося повідомлення, що у Клинцях Брянської області впав гелікоптер. Деякі з російських Telegram-каналів повідомляли про те, що гелікоптерів було два. При цьому в інфопросторі тоді з'явилося дві версії падіння – збиття зенітною ракетою та загоряння двигуна. Пізніше з'явилося повідомлення про падіння літака Су-34. Причина падіння не називалася.

Практично одразу після цього Telegram-канали почали писати про те, що російські спецслужби вже перевіряють повідомлення про падіння другого літака – Су-35, і заразом другого гелікоптера.

У результаті російські пропагандисти, включно з одним з головних рупором Кремля Соловйовим, заявили, що сьогодні в РФ було збито два вертольоти Мі-8 і два літаки - Су-34 і Су-35. Вказано, що льотчики вертольотів та бомбардувальника Су-34 не вижили.

При цьому офіційно поки що підтвердили падіння одного з вертольотів. Зокрема, про аварію написав у Telegram губернатор Брянської області Алєксандр Богомаз. За його словами, внаслідок падіння постраждала одна жінка. Також, як стверджує Богомаз, пошкоджено п'ять домоволодінь.

При цьому регіональні та просто пропагандистські пабліки вже висувають кілька основних версій падіння:

  • гвинтокрили та винищувачі збила українська авіація західними ракетами середньої дальності, наприклад, американськими AIM-120;
  • їх збили ЗСУ за допомогою американських комплексів Patriot;
  • їх збили «українські диверсанти» із ПЗРК (у всіх трьох випадках «обстріл» нібито вівся з Чернігівської області);
  • винищувачі та гелікоптери потрапили під «дружній вогонь» російської ППО;
  • причиною аварій стали технічні проблеми.

Раніше повідомлялося, що у Підмосков'ї росіяни виявили безпілотник, начинений вибухівкою. Вказано, що БПлА, який не розірвався, виявили у Богородському окрузі.

Ще на цю тему