Норвегія перейняла у рф головування в Арктичній раді

09:40 12.05.2023

На 13-му засіданні Арктичної ради, яке відбулося в російському Салехарді у четвер в онлайн-режимі, Норвегія прийняла ротаційне головування в Арктичній раді від рф.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Associated Press.

У березні 2022 року сім країн-членів Арктичної ради призупинили свою участь у міжурядовому органі у відповідь на вторгнення росії в Україні у лютому.


Країни, серед яких Канада, Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія Швеція та США, заявили, що не надсилатимуть своїх представників на засідання ради у росію.


Дослідження за участі росії, починаючи від кліматичних робіт і закінчуючи картографуванням білих ведмедів, було призупинено, а вчені втратили доступ до важливих об’єктів у російській Арктиці.

«Для Норвегії це величезний виклик. Вони повинні ізолювати росію і водночас вони повинні переконатися, що не спровокують росію на розпуск ради», – сказав Расмус Г’єдссо Бертельсен з Арктичного університету Норвегії.

Декілька країн, серед яких Франція, Німеччина, Китай, Японія, Індія та Корея, беруть участь у засіданнях Арктичної ради у якості спостерігачів, а це означає, що міжнародна політика є ще одним викликом для головування Норвегії, сказав Бертельсен.

Ще на цю тему