СБУ повідомила про підозру «політтехнологу» Медведчука, який переховується у Криму

18:40 07.04.2023

СБУ повідомила про підозру в державній зраді політологу Олександру Лазарєву, який живе в окупованому Криму. 

Про це повідомляє пресслужба українського вiдомства, пише Крим.Реалії.

«Фігурант ще до початку повномасштабного вторгнення входив до пулу публічних псевдоекспертів, які працювали на Медведчука, Мураєва та Шарія. Сам Лазарєв безпосередньо займався «розкруткою» медійних образів поплічників Кремля і допомагав їм у просуванні ворожих наративів в інформпросторі. У своїх коментарях він неодноразово виправдовував агресивну політику москви і називав бойові дії на сході України «громадянською війною». Втім, після 24 лютого минулого року Лазарєв приховано виїхав за кордон. Згодом він прибув на територію окупованого Криму та приєднався до найближчого оточення Аксьонова, якому допомагає у проведенні ворожих інформкампаній на півострові», – стверджує пресслужба СБУ.

Лазарєву повідомили фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), а також за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

У СБУ заявили, що тривають комплексні заходи щодо притягнення Лазарєва до відповідальності. Його публічних коментарів щодо підозри СБУ немає.

Раніше в СБУ повідомили, що просійському блогеру із Сум Юрію Подоляку загрожує довічне позбавлення волі за підозрою в державній зраді, скоєної в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

Крім того, Служба безпеки України повідомила про підозру колишній українській адвокатці з Керчі Тетяні Монтян, яка, як стверджує СБУ, бере активну участь в інформаційно-психологічних спецопераціях Росії.
 

Ще на цю тему