У Мінреітнеграції України не визнали засудженого в Криму Андрія Захтея політв'язнем – адвокат

17:40 05.04.2023

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відмовили у визнанні політв'язнем засудженого в Криму російським судом у справі «українських диверсантів» Андрія Захтея. 

Про це Крим.Реалії повідомив адвокат Володимир Ляшенко.

За його словами, дружина Андрія Захтея – Оксана Захтей, 31 березня отримала листа від Мінреінтеграції України, в якому причина відмови пояснювалася «недостатньою кількістю голосів» Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

«Комісія не набрала достатньої кількості голосів для визнання Захтея позбавленим волі через російську агресію. І найнеприємніше у цій ситуації, що у попередні роки та сама Комісія вважала Захтея політв'язнем, а цього року «не набрала достатньої кількості голосів». Нагадаю, що Захтей був раніше визнаний політв'язнем не лише Україною, а й Європарламентом у резолюціях від 05 жовтня 2017 року та від 14 червня 2018 року. Але в Україні є Комісія, яка має з цього приводу іншу думку, аніж Європарламент», – розповів Ляшенко.

За словами адвоката, вся комунікація з українською владою зараз «обмежується зверненнями з письмовими заявами до державних органів України та отриманням або формальних відписок, або відмов».

Так, наприклад, 8 березня цього року ми отримали відмову від Державної міграційної служби у видачі Андрію Захтею виду на повернення в Україну (так званий «білий паспорт»), який мав спростити його повернення в Україну. ДМСУ мотивувала свою відмову тим, що нібито не знайшла даних про Андрія у своїх базах даних, хоча паперова справа Захтея щодо видачі йому українських паспортів (внутрішнього та закордонного) зберігається у Львівській області», – зазначив Ляшенко.

Як повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр, Андрій Захтей зараз перебуває у ФКУ «ЦВСІГ «Дон» МВС Росії», (с. Синявське Неклинівського району Ростовської області РФ), де за рішенням Неклинівського районного суду Ростовської області РФ від 15 лютого 2023 року і перебуватиме до 12.05.2023 року.

За інформацією Володимира Ляшенка, стан здоров'я Андрія Захтея наразі задовільний.
 

Ще на цю тему