На українсько-польському кордоні з’явиться ще один пункт пропуску

20:00 31.03.2023

Україна і Польща збираються побудувати новий пункт пропуску «Адамчуки – Збереже» на кордоні в Волинській області.

Про це повідомила Держприкордонслужба за підсумками зустрічі начальника Волинського прикордонного загону з керівником Надбужанського відділу польської прикордонної служби.

Зазначається, що будівництво нового спільного пункту пропуску для автомобільного сполучення з пішохідним рухом має розвантажити інших переходів, зокрема щодо пропуску осіб та легкових автомобілів.

Проєкт передбачає будівництво мосту через річку Західний Буг з облаштуванням автомобільного сполучення (вантажоспроможністю до 3,5 тонн) та організацією пішого руху.

Сьогодні українські пункти пропуску з Польщею обслуговують 53% сухопутних вантажоперевезень, з Румунією – 18%, з Молдовою – 14%, з Угорщиною – 10% і зі Словаччиною – 5%

З березня 2023 року Кабінет міністрів розпочав передачу автомобільних пунктів пропуску до сфери управління нового Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури (Агентство відновлення). Воно вже повідомило, що на кордоні з Польщею пріоритетом буде модернізація пунктів пропуску Ягодин, Рава-Руська, Краківець, Шегині.

До слова, Польща натякнула на візит Зеленського найближчим часом.

Теми:

Ще на цю тему