Viterra піде з російського ринку у новому сезоні

17:40 31.03.2023

Компанія Viterra Limited, один із найбільших постачальників зерна у світі, підтвердила відхід з російського ринку з 1 липня 2023 року.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті компанії.

Viterra Limited вирішила не продовжувати свої програми з виробництва та експорту з Росії після 1 липня 2023 року. В результаті безперервного спостереження за ситуацією минулого року Viterra дійшла висновку, що її діяльність у Росії більше не відповідає довгостроковому напрямку діяльності компанії. Ми розглядаємо варіанти передачі нашого бізнесу та активів у Росії новим власникам і надамо додаткову інформацію, коли це буде доречно”, — ідеться у повідомленні.

Viterra, яка є частиною холдингу Glencore, володіє понад 270 складських приміщень, 35 переробних потужностей і 23 портових терміналів у світі.

У Росії Viterra на паритетних засадах зі структурою групи ВТБ — ТОВ «Деметра-Холдинг» — володіє спеціалізованим зерновим терміналом ТОВ «Зерновий Термінальний Комплекс «Тамань». Viterra також є власником зернового терміналу в порту Ростов-на-Дону.

Раніше про намір припинити експорт зерна з Росії у 2023-2024 маркетинговому році (МР, липень 2023 — червень 2024) повідомив інший один із найбільших світових постачальників сільгосппродукції — американська Cargill.

Cargill та Viterra у першій половині 2022-2023 МР увійшли до шістки найбільших експортерів російської пшениці.

У березні 2022 року, після початку масштабного російського військового вторгнення до України, глобальні торговці сільськогосподарськими товарами Cargill та ADM, Viterra та LDC заявили, що скорочують бізнес-діяльність в Росії, але продовжуватимуть працювати з «необхідними» продуктами харчування.

Теми:

Ще на цю тему