Експансія не вдалася. В ОАЕ закрили російський банк через санкції

17:00 31.03.2023

Банківський регулятор Об'єднаних Арабських Еміратів вирішив відкликати ліцензію у російського МТС Банку, який з'явився на місцевому ринку в лютому й одразу після цього потрапив під західні санкції.

Про це йдеться на сайті Центробанку ОАЕ.

"Центральний банк ОАЕ оголосив, що ухвалив рішення анулювати ліцензію МТС Банку в Абу-Дабі, згорнути його операції під наглядом Центрального банку протягом шести місяців з дати ухвалення рішення та закрити філію", – йдеться в повідомленні.

Рішення ухвалили після розгляду наявних варіантів щодо нового статусу МТС Банку, а також з урахуванням санкційних ризиків, пов'язаних із банком.


У період ліквідації філії буде заборонено відкривати нові рахунки та проводити операції, за винятком погашення раніше взятих зобов'язань.

Про те, що МТС Банк отримав ліцензію на роботу в ОАЕ, стало відомо на початку лютого за кілька тижнів до введення проти нього санкцій. МТС-банк став першим за кілька років іноземним банком, який одержав ліцензію в ОАЕ, зазначало видання Financial Times.
Рішення видати ліцензію банку, який на той момент не перебував у західних санкційних списках, мало задовольнити попит на фінансові послуги з боку громадян, які залишили Росію.
МТС Банк входить до числа великих банків Росії, належить телекомунікаційній компанії МТС, 42,085% якої володіє ПАТ АФК "Система".

Ще на цю тему