Ситуація навколо Запорізької АЕС не покращується – гендиректор МАГАТЕ

08:00 30.03.2023

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергетики Рафаель Гроссі заявив російським ЗМІ під час візиту на окуповану Запорізьку атомну електростанцію, що ситуація на об’єкті не покращується.

Прибувши у середу 29 березня на контрольовану росіянами ЗАЕС Гроссі заявив, що «очевидно, що ситуація не покращується, бойові дії навколо станції посилюються», пише ZN.UA.

Також Гроссі заявив про намір МАГАТЕ запропонувати реалістичні заходи, щоб уникнути катастрофи на Запорізькій АЕС, які можуть бути узгоджені всіма сторонами.. За його словами організація розробляє концепцію, пов'язану із захистом самої Запорізької АЕС, а не території навколо неї.

Зазначається, що це друга поїздка керівника МАГАТЕ на ЗАЕС з початку її російської окупації. Раніше Гроссі побував на станції у вересні 2022 року.
У понеділок Гроссі зустрічався із президентом Володимиром Зеленським у Запоріжжі та обговорював питання Запорізької атомної електростанції.
Раніше Генеральний штаб ЗСУ заявив, що у тимчасово захопленому Росією місті Енергодар на Запорізькій АЕС катастрофічно зростає дефіцит професійних працівників, які можуть забезпечити життєдіяльність атомної електростанції.
Російські війська захопили Запорізьку атомну електростанцію у березні 2022 року. Після тривалих переговорів вдалось домовитись із окупантами про початок роботи місії МАГАТЕ на ЗАЕС.
 

Ще на цю тему