У Болгарії аграрії блокують прикордонні переходи через безмитне ввезення зерна з України

15:40 29.03.2023

Болгарська національна асоціація виробників зерна розпочинає у середу триденну акцію протесту з вимогою не поширювати на Болгарію дію європейського регламенту про безмитне ввезення товарів аграрного походження з України.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Болгарське національне радіо.

Болгарські аграрії планують блокувати рух на чотирьох прикордонних переходах у Видині, Русе, Силистрі та Кардамі, заявляючи про збитки через імпорт зернових та олійних культур з України.


Голова асоціації Костадин Костадинов пояснив, що ринок збуту для болгарського зерна відсутній, а до збору врожаю залишилося два місяці. Новий урожай ніде буде зберігати, і ситуація навряд чи покращиться, якщо український імпорт сільськогосподарських товарів до країни продовжиться.

Зерновики також очікують підтримки від міністра сільського господарства.

"Він повинен прийти на акцію протесту. Ми очікуємо, що наш уряд підтримає нас, щоб не продовжувати дію цієї постанови, тому що болгарський фермер зазнав достатньо негараздів", - сказав Костадинов.


Щодня до 31 березня з 10 до 11 години ранку фермери блокуватимуть важкою технікою чотири прикордонні переходи вздовж північного кордону. Якщо після їхнього триденного протесту не буде результату, вони готові продовжувати.

"Сьомого числа (7 квітня. - Ред.) румунські колеги заблокують порт Констанца, дорогу до кордону, і ми будемо окремо. Потім, можливо, вийдемо на спільні дії", - додав Костадинов.

Ще на цю тему