Іспанія закликала імпортерів ЗПГ не укладати нові контракти з Росією

12:30 25.03.2023

Іспанія, найбільший європейський покупець російського зрідженого природного газу (ЗПГ), закликала імпортерів не підписувати нові контракти з Росією, прагнучи розірвати зв’язки після вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зокрема, віце-прем’єр — міністр з питань екологічного переходу Іспанії Тереза Рібера Родрігес направила листа імпортерам, в якому рекомендовано не укладати нові контракти на постачання російського ЗПГ. За інформацією джерел видання, рекомендація не є обов’язковою, оскільки санкцій щодо цього енергоресурсу немає.

Листа отримали Naturgy Energy Group SA, Repsol SA, TotalEnergies SE, Axpo Holding AG, Pavilion Energy, Enagás SA, Met Energy, Enet Energy, Energias de Portugal SA, Compañía Española de Petroleos SA і BP Gas & Power Iberia.

У листі прямо не згадуються спотові контракти, але міститься загальний заклик «інтенсифікувати диверсифікацію постачань ЗПГ та обійтися без тих, що надходять із Росії». Рібера повідомила агентству, що надіслала листа десять днів тому й отримала відповіді декількох компаній. Зокрема, Axpo, Repsol і Enagás повідомили, що не купують ЗПГ у Росії.

У січні-березні 2023 році Іспанія стала найбільшим імпортером російського ЗПГ, збільшивши закупівлі у річному порівнянні на 85,6% — до 990,7 тис. тонн.

Раніше комісар ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон закликала припинити постачання ЗПГ з Росії, заявивши, що імпортери не повинні продовжувати довгострокові контракти після закінчення поточних. Конкретних заходів вона не оголосила.

Ще на цю тему