ЄС: Ордер на арешт путіна є початком притягнення рф та її лідерів до відповідальності

14:00 24.03.2023

Воєнні злочини Росії, скоєні проти України та її народу, не залишаться безкарними.

Як пише Укрінформ, про це йдеться у спільній заяві Євросоюзу, проголошеній під час засідання ОБСЄ у Відні. 

Там сказано, що ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львової - лише початок процесу, в рамках якого всі відповідальні за війну проти нашої держави повинні бути притягнуті до відповідальності. 

Також у своїй заяві ЄС підтримує зусилля України разом з міжнародною коаліцією на цьому напрямку. Йдеться в тому числі й про "створення належного механізму переслідування злочину агресії", тобто спеціального трибуналу.

"У цьому контексті ми беремо до уваги рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) від 17 березня 2023 року про видачу ордерів на арешт Владіміра Путіна, президента Росії, а також Марії Львової-Бєлової, уповноваженого з прав дитини при президенті РФ. Ми розглядаємо це рішення МКС як початок процесу притягнення Росії, її лідерів та всіх відповідальних осіб до відповідальності за злочини та звірства, які вони наказують, дозволяють або вчиняють в Україні", - йдеться у заяві.

Євросоюз також підтримує розслідування, які МКС проводить в Україні. Ба більше, він закликає інші країни співпрацювати по цьому напрямку. 

"Ми також підтверджуємо нашу підтримку роботи Спільної слідчої групи та вітаємо створення Міжнародного центру з переслідування злочину агресії проти України", - йдеться в заяві Євросоюзу. 

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі 17 березня видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.
 

Ще на цю тему