Raiffeisen Bank International внесли до переліку міжнародних спонсорів війни
Національне агентство з питань запобігання корупції внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни.
Як зазначили в Агентстві, підставою стало те, що, окрім того, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну банк продовжив працювати в Росії, він ще й офіційно визнав так звані «ДНР» та «ЛНР», пише ZN.UA.
Raiffeisen є одним із небагатьох європейських банків, які продовжують роботу в РФ зараз. До того ж банк ще на 200% скористався санкціями, що призвели до виходу з російського ринку його конкурентів.
«На сьогодні Raiffeisen є одним з найважливіших фінансових каналів, в якому російські суб’єкти господарювання здійснюють операції в доларах і євро. Таким чином, банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет країни-агресорки своїми податками», - зазначили в НАЗК.
Так, восени 2022 року звітність показала, що у третьому кварталі російський Райффайзен Банк оновив рекорд чистого прибутку, заробивши €790 млн. У порівнянні з попереднім роком цей показник зріс у чотири рази. На російське дочірнє представництво банку припало майже 70% чистого прибутку всієї групи.
Водночас до російського бюджету у 2022 році банк заплатив у 4,8 разів більше, ніж за весь довоєнний рік. Російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф €559 млн. Це дорівнює вартості близько 95 ракет «Калібр», якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста.
Також Raiffeisen не лише офіційно визнає так звані Донецьку та Луганську «народні республіки» через своє російське представництво, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам, фактично винагороджуючи російських військових за їхні воєнні злочини. До того ж, банк підіграє російській пропаганді, називаючи війну «спеціальною військовою операцією».
Національний банк України раніше констатував відсутність прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу банку з російського ринку. Навпаки, Raiffeisen Bank залишається активним учасником банківського ринку Росії, конкуруючи за збільшення кредитного портфелю.
У лютому санкційний орган США почав перевірку щодо Raiffeisen Bank International через роботу його представництва в РФ. Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) вважає, що представництво Raiffeisen Bank International відіграє важливу роль в економіці держави-терориста.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 27.05.2023 Украина ввела новые санкции против РФ и Беларуси
- 23.05.2023 Иностранная компания закупала у Украины комплектующие для подводных лодок и продавала в РФ
- 14.05.2023 Нацбанк України оновив порядок застосування санкцій банками
- 12.05.2023 Зеленський анонсує санкції через контроль Росії над заводом «Запоріжсталь»
- 04.05.2023 У Новинського заарештували нерухомість на 10,5 млрд грн
- 03.05.2023 Україна готує великий санкційний пакет для рф – Зеленський
- 30.04.2023 Зеленський анонсував нові санкції проти рф
- 22.04.2023 Президент ввів у дію рішення РНБО про санкції проти ряду фізичних та юридичних осіб
- 16.04.2023 Зеленський запровадив санкції проти російських спортсменів, Яндекса і Рамблера
- 05.04.2023 Суд арештував активи підприємств ексдепутата та російського олігарха
- 02.04.2023 Зеленський ввів санкції проти експрезидента «Мотор Січі» та кількох сотень фізичних і юридичних осіб Росії
- 29.03.2023 Посилення санкцій та оборонна України: Шмигаль зустрівся з делегацією Європарламенту