Вибух у Джанкої міг завадити росіянам повністю спорядити кораблі "Калібрами", - Гуменюк

12:40 23.03.2023

Російські війська могли повністю не спорядити свої ракетоносії "Калібрами" після вибухів у Джанкої. Мова йде про надводні ракетоносії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на начальницю Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк в ефірі телемарафону.


За її словами, корабельне угрупування ворога досить потужне, ворог вивів в Чорно море на бойове чергування 15 кораблів, серед яких є три ракетоносії - два надводних та один підводний.

"Вчора вони посилили корабельне угруповування. Це може говорити про те, що ворог намагається тримати нас в напрузі. Попри те, що надводні кораблі можуть бути не споряджені, оскільки "джанкойський вантаж" не дістався пункту призначення", - сказала Гуменюк.

Вона пояснила, маються на увазі "Калібри", які маркуються як "НК" - надводні. Це говорить про те, що ракетоносії, які заходили в пункт базування в очікувані того самого "вантажу", можуть бути неповністю споряджені. Але вона зазначила, що є й підводний човен, що становить потужну небезпеку.

"Хоча на підводному човні лише чотири ракети, але вони високоточні і можуть бути застосовані по особливо важливих об'єктах", - каже Гуменюк.

Але вона додала, наявність ракетоносіїв на бойовому чергуванні означає про можливу готовність окупантів до ракетного удару за різними напрямками.

"Оскільки розосередження зусиль протиповітряної оборони на повітряні ракетоносії, надводні та підводні і, ймовірно, "Шахеди" - це і є головна задача ворога сьогодні. Вони іншої тактики для себе поки не придумали, як тільки розгалужувати всі загрози, щоб ППО не встигала спрацьовувати, але ми все одно встигаємо", - підсумувала Гуменюк.

Ще на цю тему