Росія планує зустріч в РБ ООН, щоб розповісти свою "правду" про викрадення дітей з України

14:20 21.03.2023

Росія планує скликати неформальну зустріч Ради безпеки ООН, аби просувати свою версію ситуації з дітьми, яких вона вивозить з окупованих частин України та дозволяє всиновлювати на своїй території.

Як пише "Європейська правда" з посиланням на агентство AP, про такі наміри заявив постпред Росії при ООН Василій Нєбєнзя. 

За його словами, Росія – яка у квітні почне головування у Радбезі ООН попри те, що є країною-агресором – хоче скликати неформальну зустріч цього органу на початку квітня. РФ планує розповісти там про "реальну ситуацію" з дітьми, яких вивозять до Росії з окупованих територій України та всиновлюють там за спрощеною процедурою. 

Нєбєнзя каже, що плани провести такий захід були нібито ще до того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна та російської омбудсменки з прав дітей Марії Львової-Бєлової саме у зв’язку з практикою РФ із примусового вивезення та всиновлення дітей. 

Як цитує постпреда РФ російське агентство ТАСС, він заявив, що Росія нібито готова повернути вивезених дітей, "коли ситуація буде безпечною". 

"Ми хотіли вберегти їх від небезпеки, яку становлять бойові дії. Питання про дітей, нібито примусово вивезених до Росії, повністю роздуте. Ми хочемо продемонструвати це на неформальному засідання Радбезу", - заявив Нєбєнзя. 

Ще на цю тему