У Криму активізувався «СМЕРШ», який пише доноси на противників війни

20:30 18.03.2023

У тимчасово окупованому російськими військами Криму активізувався рух, який організовано пише доноси на противників так званої “сво” – війни, яку росії веде проти України.

За даними Telegram-каналу “Осторожно, новости“, незгодних змушують вибачатися на камеру, заводять на них справи та цькують у соцмережах, пише група Інформаційний спротив.

Зазначається, що кілька днів тому глава Криму Аксьонов виступив за відродження в рф СМЕРШу — структури, яка шукала б “п’яту колону” і передавала інформацію до фсб. Насправді рух із назвою, що відсилає до радянського карального апарату, діє в окупованому Криму як мінімум з осені 2022 року. Створив його місцевий Z-активіст Олександр Таліпов — при цьому до початку повномасштабної війни він називав себе громадським діячем, критикував місцеву владу — в тому числі, за пошук “українських шпигунів” серед пересічних громадян. У ЗМІ Таліпова називали скандальним блогером та звинувачували у сексуальних домаганнях. Після 24 лютого Таліпов підтримав “сво” і сам почав шукати серед кримчан тих, хто чекає на прихід української влади.

“У телеграм-каналі “Кримський СМЕРШ” постять особисті дані людей, які висловилися проти “сво”. Висловлювання знаходять у соцмережах та телеграм-чатах, а потім скріншотять їх у публікаціях та передають до органів. Як правило, незабаром після цього канал викладає ролики з вибаченнями на камеру, новинами про справи про дискредитацію або звільнення з роботи. Сам Таліпов стверджує, що після його постів минулого року поліція склала 200 протоколів, цього року вже 80. Центр “Е” навіть нагородив чоловіка почесною грамотою “за підтримку громадської безпеки””, – йдеться у повідомленні.

При цьому в каналі є посилання на “філії СМЕРШУ” ще в 26 регіонах, у тому числі на тимчасово окупованих територіях.
 

Ще на цю тему