Окупанти вивозять награбоване українське зерно через Бердянський порт

21:00 17.03.2023

Російські загарбники продовжують вивозити з України награбоване зерно, використовуючи порт у тимчасово окупованому Бердянську.

Про це йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

Росія продовжує вивозити з України награбоване зерно. У місті Бердянськ Запорізької області, з акваторії морського порту, відзначено транспортування ворожими буксирами російської самохідної баржі, яка завантажена пшеницею”, — йдеться у повідомленні.

На тимчасово окупованій території Запорізької області посівна кампанія майже не проходить. Фермери засіяли лише 20% посівних площ.

У січні бердянські медіа повідомляли про велику суховантажну баржу, яка у супроводі буксирів зайшла до Бердянського порту.

У червні минулого року балкер Zhibek Zholy вивіз з окупованого російськими військами Бердянська 7 тис. тонн пшениці. В середині вересня з’явилися повідомлення, що до Бердянська зайшов балкер Pawell, який вивіз чергову партію українського зерна, вкраденого окупантами.

За даними окупаційної «адміністрації» Запорізької області, у 2022 році загарбники загалом вивезли понад 300 тис. тонн зернових та олійних культур. У 2023 році рашисти планують вивезти 2 млн тон українського урожаю з окупованої Запорізької області через створену для грабунку «Унітарну зернову компанію».

У серпні СБУ оголосила про підозру очільнику російської окупаційної адміністрації на захопленій частині Запорізької області Євгену Балицькому, самопроголошеному «виконувачу обов’язків мера» Бердянська Олександру Сауленку та «директору» Бердянського морського порту Володимиру Стельмаченку, які допомогли РФ викрасти понад 650 тис. тонн українського зерна вартістю понад $200 млн з тимчасово окупованої Херсонщини і Запоріжжя.

На початку травня Міністерство інфраструктури видало наказ про закриття морських портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон, які розташовано на окупованих Росією територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей, до відновлення над ними контролю.

Наприкінці лютого російські війська окупували місто Бердянськ. Місцева влада відмовилася від співпраці з окупантами.

Теми:

Ще на цю тему