Литва та Україна планують з’єднати порти Клайпеда та Одеса євроколією

17:00 10.03.2023

Литва та Україна мають намір створити нові транспортні коридори між портами Клайпеда та Одеса, поліпшити залізничне сполучення між країнами та збільшити обсяги вантажоперевезень. 

Про це повідомило Міністерство транспорту та зв’язку Литви, пише видання Порти України.

На зустрічі делегацій Економічного комітету Верховної Ради України та Економічного комітету Сейму Литовської Республіки у березні у Львові було обговорено можливості створення додаткової ланки Балтійсько-Адріатичного коридору через ЄС до Трансєвропейської транспортної мережі (TEN-T) та кордону України у напрямку Дорогуська. Метою цього є створення ефективного транспортного коридору між Балтійським та Чорним морями з достатньою пропускною спроможністю.

Нам необхідно з’єднати Балтійське та Чорне моря транспортними коридорами з достатньою пропускною спроможністю, трансформувати діюче залізничне сполучення від Клайпедського морського порту до Одеси та інших українських портів у коридор TEN-T європейською колією. Такий коридор в обхід Білорусі та Росії важливий не тільки для Литви, а й для інших країн Балтії, щоб ефективно використовувати свої морські порти та виходити до Південної Європи”, — зазначила заступник міністра транспорту Литви Лорета Маскаліовене.

Вона наголосила, що для реалізації цього транспортного коридору необхідні конкретні кроки, такі як визначення важливих проектів та співпраця з інститутами ЄС.

На даний момент, основним завданням є спільні зусилля для додавання додаткового транспортного коридору до мережі TEN-T, що збільшить загальну пропускну спроможність на кордоні Україна—ЄС у напрямку портів Балтійського моря. Поліпшення транспортного сполучення між країнами дозволить і надалі збільшувати обсяг вантажних перевезень залізницею між Клайпедським морським портом та Україною.
 

Ще на цю тему