Євросоюз включив Україну до програми спільної закупівлі газу — Єврокомісарка

19:00 09.03.2023

Єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон підтвердила, що Україна включена до нової програми Євросоюзу зі спільної закупівлі газу.

"Ми інтегрували Україну в платформу спільних закупівель газу, що забезпечить додатково 2 млрд кубометрів газу", – сказала єврокомісарка під час виступу на засіданні комісії з промисловості, досліджень та енергетики Європарламенту.

Спільні закупівлі газу – це новий інструмент ЄС, створений для обмеження стрибків цін на енергоносії через припинення постачання з Росії. Тепер країни Євросоюзу організовуватимуть спільні закупівлі газу на регулярній основі, щоб забезпечити блоку достатню кількість палива як наступного опалювального сезону, так і майбутніх.

Перші тендери на закупівлю газу оголосять у квітні. Перші контракти із постачальниками будуть підписані у червні.

Вже є пропозиції від понад 50 компаній зі всього світу щодо співпраці з Євросоюзом у рамках платформи. З європейського боку у спільних закупівлях готові брати участь промислові компанії.

За словами віцепрезидента Єврокомісії Мароша Шефковича, загальний попит 27 членів блоку та трьох сусідніх країн – України, Молдови та Сербії — становитиме 24 млрд кубометрів на рік протягом наступних трьох років.

У лютому 2023 року Росія зібрала вдвічі менше податків від продажу нафти та газу. Спрацювали санкції.
3 березня ціна на газ у Європі опустилася нижче за $500 вперше за 18 місяців.
8 березня Резніков заперечує причетність України до диверсії на Північних потоках.
 

Теми:

Ще на цю тему