Арештовано гірничо-збагачувальні комбінати мільярдера Костянтина Жеваго

08:40 08.03.2023

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб домігся арешту активів власника банка «Фінанси та кредит», мільярдера Костянтина Жеваго. 

Про це повідомляється на сайті ФГВФО, пише видання ZN.UA.

Відповідне рішення було ухвалене Господарським судом м. Києва за заявою Фонду про забезпечення позову про відшкодування збитків банку та його кредиторам на суму майже 46 млрд грн.

«Це рішення — черговий крок з захисту інтересів кредиторів банку «Фінанси та кредит», — наголосив заступник директора ФГВФО Віктор Новіков.

Ухвалюючи це рішення, суд врахував надані Фондом підтвердження того, що Жеваго протягом тривалого часу намагався у різні способи приховувати факт володіння належним йому майном, за рахунок якого у майбутньому може бути задоволено позовні вимоги Фонду до Костянтина Жеваго.

«Зараз позов Фонду до власника банку перебуває у першій інстанції в українській юрисдикції, і вкрай важливо, щоб за час розгляду цієї справи активи були збережені у повному обсязі і згодом могли бути спрямовані на відшкодування збитків, завданих кредиторам банку», - зазначили в ФГВФО.

В результаті, суд наклав арешт на такі активи:

  • частина корпоративних прав у розмірі 50,3% від статутного капіталу ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • частина корпоративних прав у розмірі 50,3% від статутного капіталу ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат»;
  • частину корпоративних прав у розмірі 50,3% від статутного капіталу ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат».

Ці комбінати опосередковано належать Костянтину Жеваго через швейцарську компанію FERREXPO AG.

Крім того, суд заборонив іншим пов`язаним з ним компаніям відчужувати вказані активи.

Нагадаємо, у січні 2023 року ФГВФО подав позов до Господарського суду м. Києва проти Костянтина Жеваго, як власника «Фінанси та кредит», про відшкодування збитків банку та його кредиторам на суму майже 46 млрд грн. Ці збитки було завдано Банку шляхом систематичного кредитування пов’язаних з Жеваго позичальників та перерахування коштів належним йому ж компаніям-нерезидентам без належного забезпечення, що мало ознаки фіктивності.

Також у січні ФГВФО було подано заяву про забезпечення позову. 

Велике значення мало те, що Високий Суд Англії та Уельсу при розгляді справи за позовом Фонду проти власника Банку дійшов висновку, що існує достатньо підстав для всесвітнього арешту активів Жеваго.

Чергове засідання Господарського суду м. Києва у цій справі відбудеться 13 березня 2023 року.

Нагадаємо, наприкінці грудня французькі правоохоронці затримали за запитом української сторони колишнього народного обранця, акціонера банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго в одному з готелів елітного курорту Куршевель.
 

Ще на цю тему