Кримського політв'язня Зекір'яєва місяць тримають у ШІЗО, де він голодує

21:00 06.03.2023

Незаконно засудженого у справі “другої Бахчисарайської групи” Хізб ут-Тахрір кримського політв'язня і багатодітного батька Сервера Зекір'яєва впродовж місяця утримують у штрафному ізоляторі в колонії в Тульській області (росія).

Як передає Укрінформ, про це громадському об'єднанню «Кримська солідарність» повідомила дружина політв'язня Зарема Зекір'яєва.

Як зазначається, 5 лютого вона отримала від чоловіка листа, надісланого за допомогою «Зонателекому», в якому повідомляється, що адміністрація колонії розмістила його до ШІЗО на 15 діб.

"Причини такого рішення Сервер Зекір'яєв не знає. Пізніше Зарема Зекір'яєва отримала ще одного електронного листа, в якому чоловік повідомив їй про нове продовження терміну – ще на 15 діб", - розповіли у громадській організації, додавши, що політв'язня навіть не виводили зі штрафного ізолятора.

Як зазначила юрист Лілія Гемеджі, немає причини для того, щоб утримати політвязня в ШІЗО, і це – не лише тиск, а й тортури, оскільки їжа, яку йому там дають, не відповідає релігійним переконанням Зекір'яєва, і він змушений голодувати.

Як повідомлялося, у вересні 2022 року Сервер Зекір’яєв повідомив дружині, що його етапували з Уфи доТульської області рф.

У жовтні 2017 року силовики рф заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв та Ернес Аметов. Їм інкримінували участь у забороненій у росії та тимчасово окупованому Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

У вересні 2020 року Південний окружний військовий суд ростова-на-дону виніс вирок у другій бахчисарайській справі «Хізб ут-Тахрір», засудивши кожного на термін від 13 до 19 років колонії суворого режиму. Серверу Зекір’яєву дали 13 років колонії.

Досудове слідство і судовий процес проходили з численними процедурними порушеннями і в умовах повного ігнорування наданих захистом доказів про непричетність обвинувачених до терористичної діяльності.
 

Ще на цю тему