Французький «Ашан» внесено у перелік спонсорів війни

09:00 24.02.2023

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло французьку корпорацію “Ашан” у перелік міжнародних спонсорів війни. 

Як зазначають у НАЗК, підставою для такого рішення стало те, що компанія відмовилась від бойкоту держави-терориста та не закрила свій бізнес у Росії, пише ZN.UA

«Для «Ашану» Росія є другим за значенням ринком збуту після Франції. Лише у 2020 році російський «Ашан» сплатив 167 мільйонів доларів до російського бюджету. За підрахунками журналістів, це дорівнює вартості 15 літаків СУ-25, 42 танків, 222 ракет «Калібр» або 477 тисячам автоматів АК-74. Ми не можемо дозволити, щоби Росія продовжила отримувати ці кошти, за які потім вбиває українців», — заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

Як показало спільне журналістське розслідування видань The Insider, Le Monde і Bellingcat, від початку повномасштабного вторгнення російська дочірня компанія «Ашана» постачала товари російським військовим на окупованих українських територіях як «гуманітарну допомогу», а також сприяла мобілізаційним заходам в РФ. Водночас «гуманітарна допомога» складалась із чоловічих шкарпеток, цигарок (які не можуть трактуватись як гуманітарна підтримка), запальничок та бритв.

Також компанія збирала і передавала до військкоматів інформацію про своїх працівників, внаслідок чого їх могли мобілізувати просто з робочого місця. 

Раніше НАЗК вже внесло до переліку міжнародних спонсорів війни такі компанії: Procter&Gamble, OpenWay Group, Danieli, TMS Tankers Ltd., Minerva Marine Inc., Thenamaris Ships Management, Delta Tankers Ltd., Dynacom Tankers Management Ltd., Leroy Merlin, ComNav Technology, Mondi Group/Mondi PLC, eKassir, Liberian International Ship & Corporate Registry та Bonduelle. 

Усі ці компанії потрапляють до бази даних World-Check від міжнародної компанії London Stock Exchange Group для захисту фінансового сектора від спонсорів російської війни.

Список міжнародних спонсорів війни створили у червні 2022 року за ініціативою НАЗК та МЗС. До нього вносять компанії, які зареєстровані в країнах, що підтримують санкційну політику. Для бізнесу такий крок немає юридичних наслідків, але завдає репутаційних втрат. Скажімо, найбільшу в світі базу для перевірки контрагентів World-Check банки та страхові компанії використовують для оцінки ризиків.  

Роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.
 

Ще на цю тему