Німеччина заблокувала проєкти АЕС «росатому» в Туреччині та Угорщині
Німецький регулятор не видав дозволу на експорт електротехнічного обладнання від німецької Siemens Energy для будівництва АЕС у Туреччині та Угорщині у співпраці з російською корпорацією "росатом".
Як передає Укрінформ, про це повідомляє російське видання Комерсант.
«Федеральне управління економіки та експортного контролю ФРН (BAFA) не видало німецькій Siemens Energy всі необхідні дозволи на постачання комплексного розподільчого пристрою (КРПЕ) на АЕС «Аккую», що будується «росатомом» в Туреччині», - розповіли джерела видання.
За словами одного із джерел газети, BAFA не надала Siemens дозволу на експорт документації. Також у німецької сторони існують сумніви щодо точки постачання обладнання через побоювання, що КРПЕ може бути завезене до росії, хоча такого типу електротехнічне обладнання виготовляється під конкретний об'єкт.
За словами співрозмовників видання, влада Туреччини ініціювала переговори з урядом Німеччини щодо умов, за яких постачання було б можливим. Вважають, розв'язанням проблеми могла б стати доставка КРПЕ під наглядом фахівців Siemens безпосередньо до АЕС, проте це збільшить вартість проєкту, який зараз оцінюється у $20 млрд.
Також відомо про те, що BAFA блокувало постачання і для АЕС "Пакш-2", яка будується "росатомом" в Угорщині. Відомство відмовилося видати Siemens Energy дозвіл на постачання системи керування технологічними процесами. Siemens Energy ділить контракт із французькою Framatome, якій Франція надала такий дозвіл. Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив 14 лютого, що розглядає дії Берліна як порушення суверенітету.
Раніше країни ЄС обговорювали включення «росатому» до десятого пакета санкцій щодо росії. На цьому наполягали Литва та Польща, але пропозицію блокували Угорщина та Болгарія. Україна пропонувала як підставу для запровадження обмежень проти російської держкорпорації її присутність на Запорізькій АЕС. Однак у десятий пакет санкцій «росатом» все ж таки не потрапив.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 08.10.2024 РФ получает западную технику для РЭБ и разведки, несмотря на санкции
- 08.10.2024 Курс російського рубля впав до мінімуму за останній рік попри зростання цін на нафту
- 08.10.2024 Компанія Christian Dior знову реєструє торгову марку у Росії
- 07.10.2024 Норвегія розширила санкції проти Білорусі
- 04.10.2024 Австрійський страховик UNIQA завершив продаж бізнесу в Росії
- 04.10.2024 «Газпром» став найзбитковішою компанією Росії – Forbes
- 04.10.2024 Росія, щоб обійти санкції, переплачує вдвічі за західні чипи для своїх ракет – Bloomberg
- 03.10.2024 США ввели санкції проти мережі, яка постачала хуситам компонети до ракет та БпЛА
- 02.10.2024 Суд ЕС оставил в силе запрет на юридические консультации для граждан и организаций РФ
- 02.10.2024 Американська IT–компанія ABBYY звільнила співробітників із громадянством Росії
- 02.10.2024 ЄС схвалив новий режим санкцій щодо гібридних загроз з боку РФ
- 01.10.2024 ПАРЄ ухвалила резолюцію із закликом до санкцій проти роспропагандистів