Більше допомоги Україні й посилене стримування: Столтенберг – про домовленості міністрів оборони НАТО
Під час засідання в середу очільники оборонних відомств країн НАТО погодилися збільшити підтримку України, посилити власні засоби стримування й розробити заходи захисту критично важливої інфраструктури.
Як повідомляє кореспондент Європейської правди з Брюсселя, про це журналістам у середу 15 лютого на пресконференції заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.
"Я вітаю нові зобов’язання щодо підтримки (України) з боку держав-членів Альянсу, зокрема нові поставки важкої техніки й військові тренування. Україна має вікно можливостей для зміни балансу сил, і час має значення ", – зазначив він, не уточнивши, про яку саме військову допомогу йдеться.
Водночас Столтенберг уточнив, що деякі члени Альянсу погодились на нові внески до Комплексного пакета допомоги НАТО, з якого фінансується постачання Україні продовольства, медикаментів, палива, протидронних систем і понтонних мостів.
Крім того, зазначив генсек НАТО, було погоджено збільшити "спеціалізовану підтримку" партнерів Альянсу – Грузії, Молдови та Боснії і Герцеговини – для розбудови їхніх оборонних спроможностей та взаємосумісності з НАТО.
Що стосується посилення стримування НАТО, йдеться про погодження нового політичного керівництва для оборонного планування, яке відображатиме виклики з боку повномасштабної війни РФ проти України, тероризму й дій Китаю.
Також НАТО погодився збільшити виробництво озброєнь, які вичерпуються через війну в Україні, переглянувши їхні цільові показники, й ухвалити багатонаціональний проєкт щодо створення складів боєприпасів НАТО і розбудови наземної протиповітряної оборони.
Окремо Столтенберг згадав про безпеку критичної інфраструктури, нагадавши про диверсії на "Північних потоках" у Балтійському морі. Для цього буде створений координаційний пункт з питань критичної інфраструктури, що буде взаємодіяти з приватним сектором для посилення захисту таких об’єктів.
Ще одним пунктом порядку денного міністерської зустрічі НАТО було збільшення оборонних витрат – це питання, як очікується, буде остаточно вирішене на саміті Альянсу у Вільнюсі в липні цього року.
В Брюсселі 14 – 15 лютого тривала зустріч міністрів оборони держав-членів Альянсу паралельно з засіданням Контактної групи з питань оборони України.
Ще на цю тему
- 03.06.2023 У Балтійському морі стартують масштабні навчання НАТО
- 02.06.2023 Повинні знайти щось, щоб компенсувати нашу нездатність надати Україні повноправне членство в НАТО
- 01.06.2023 Франція наполягає на конкретному плані вступу України до НАТО
- 01.06.2023 Сенат Чехії підтримав пришвидшення вступу України в НАТО
- 27.05.2023 Депутат Европарламента: Членство Украины в НАТО — решение проблемы ядерного шантажа рф
- 25.05.2023 Помічниця Генсека НАТО: Допомогти Україні виграти війну – це наша колективна місія
- 25.05.2023 Закупівлі Міноборони переводять на модель держав-членів НАТО – Резніков
- 25.05.2023 Столтенберг: Яким буде рішення саміту у Вільнюсі щодо членства України в НАТО – наразі ніхто не знає
- 23.05.2023 Безпекові гарантії для України підпишуть на саміті НАТО в липні – Дуда
- 23.05.2023 12 країн НАТО обговорили зміцнення східного флангу та обороноздатність України
- 17.05.2023 Парламент Естонії закликав запросити Україну до НАТО на саміті у Вільнюсі
- 15.05.2023 Столтенберг розповів, чого Україні очікувати від липневого саміту НАТО