В порту «Ніка-Тера» арештували російські і білоруські добрива на 100 млн грн
За матеріалами Служби безпеки України (СБУ) та Бюро економічної Безпеки (БЕБ) накладено арешт на 11,8 тис. тонн мінеральних добрив російського та білоруського виробництва вартістю майже 100 млн грн.
Как пишет издание« Порті Украини » про це повідомила прес-служба СБУ.
Іноземну продукцію виявлено у 170 вагонах, які перебували на території морського спеціалізованого порту «Ніка-Тера», що входить до бізнес-структури підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа.
Встановлено, що залізничні контейнери з міндобривами прибули в Україну ще до початку повномасштабного вторгнення та перебували в режимі «транзит». За оперативними даними, вантаж належав двом іноземним компаніям — «Уралкалій» та «Бєларуськалій». У подальшому власники товару планували переправити його до третіх країн для продажу і одержання мільйонних прибутків, частина з яким у вигляді податків пішла б на фінансування війни проти України”, — вказала прес-служба.
У результаті слідчо-оперативних дій СБУ ініціювала передачу вилученого майна в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
У жовтні 2022 року Державне бюро розслідувань (ДБР) ініціювало конфіскацію активів ТОВ «Морський спеціалізований порт «Ніка-Тера» та ТОВ «Межиріченський ГЗК», які входять до складу Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа.
У червні 2021 року РНБО ввела санкції проти Фірташа. За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, українська зовнішня розвідка довела факти постачання на військові підприємства Росії сировини, яку виробляли на підприємствах «титанового бізнесу» Фірташа. Сам Фірташ від коментарів утримувався, його адвокати заявили, що «пан Фірташ категорично заперечує звинувачення, які, на його думку, хибні».
Ще на цю тему
- 20.03.2023 США можуть заборонити польоти через територію рф рейсів, що здійснюються через американські аеропорти
- 20.03.2023 Reuters: Турция запретила своим компаниям реэкспорт подсанкционных товаров в Россию
- 20.03.2023 Австралія запровадила санкції щодо Ірану через поставки безпілотників росії
- 20.03.2023 Российский подсанкционный «Совкомфлот» за год увеличил чистую прибыль почти в 11 раз
- 19.03.2023 На Выборгском судостроительном заводе строят восемь судов – росСМИ
- 19.03.2023 Бангладеш отказывается обходить санкции при оплате строительства российской АЭС
- 19.03.2023 Bloomberg викрив тіньовий флот російських нафтових танкерів
- 19.03.2023 Санкції щодо росії працюють, але є можливості для їх посилення
- 18.03.2023 В рф не исключили передачу гиперзвуковых технологий «дружественным странам»
- 18.03.2023 Лондон готов развивать Срединный коридор ради нефти из Казахстана
- 18.03.2023 На користь держави передано понад ₴1 мільярд активів російського бізнесмена
- 18.03.2023 Китай может спонсировать российский «оборонпром» через Беларусь — ISW