АМПУ пропонує залучити українських лоцманів для роботи на Сулінському каналі

16:20 06.02.2023

Питання збільшення потенціалу та пропускної здатності каналу Суліна розглядалося на зустрічі керівництва ДП «Адміністрація морських портів України» із представником Європейської комісії Аланом Бароном та представником Дунайської комісії зі сторони Румунії Антоніо Стоан.

Про це повідомила прес-служба АМПУ, пише видання Порти України.

Для нас дуже важливою є підтримка Євросоюзу у розв’язанні проблем судноплавства на річці Дунай. Враховуючи обмежену кількість румунських лоцманів на Сулінському каналі, АМПУ готова залучити українських лоцманів, для покращення координації та збільшення обсягів перевезень”, — заявив в.о. голови ДП «АМПУ» Олексій Востріков.

Також під час зустрічі обговорили важливе питання щодо якісного налаштування системи навігаційної обстановки, адже це запорука ефективного та безпечного судноплавства Дунайського регіону.

Востріков нагадав, що дунайські порти у 2022 році показали найкращі результати за всі роки роботи — перевантажено 16,5 млн тонн вантажів.

Звісно, у нас попереду ще дуже багато завдань щодо покращення та розвитку судноплавства на Дунаї. Адже наразі основою морських та річних перевезень є порти Дунайського кластеру, які вкрай потребують посилення та оновлення задля продуктивного та якісного функціонування”, — наголосив він.
 

Ще на цю тему