Індія завершила першу партію автоматів АК-203 на спільному з рф заводі

21:00 05.02.2023

Попри те, що на РФ накладено цілий ряд санкції під які також підпадають країни, що закуповують у Кремля озброєння, деякі країни продовжують співпрацю з Москвою. 

Одна з них - Індія, яка залишається одним з основних покупців російського озброєння. Зокрема, спільне російсько-індійське підприємство Indo-Russian Rifles Private Ltd завершило виробництво першої партії автоматів АК-203, повідомляє DEFENSE EXPRESS з посиланням на Janes. 

Зазначимо, що ця партія, скоріш за все є тестовою й не відрізняється великою кількість, бо офіційне повідомлення про початок виробництва автоматів у РФ повідомили лише 17 січня цього року. Зокрема у планах підприємства до березня 2023 року було виготовлення 5000 автоматів.

А загальні об'єми виробництва протягом найближчих 10,5 років мають скласти 600 тисяч АК-203, які мають стати основним автоматом індійської армії. План виробництва передбачає поступове збільшення долі локалізації й перші 70 тисяч автоматів повинні мати до 70% індійських комплектуючих. Після цього виробництво повинно перейти на 100% локалізацію.

Загальна вартість угоди, яка була підписана у грудні 2021 року озвучувалась у розмірі 677 млн доларів. Також невідомо, яку саме частину прибутку підприємства буде отримувати РФ. Формально 49,5% Indo-Russian Rifles Private Ltd належить російським компаніям - 42% "Концерн Калшашников" та ще 7,5 "Рособоронэкспорт".

Зазначється, що роботи зі створення заводу з виробництва російських автоматів розпочались ще у 2007 році, але через проблеми він відкрився лише у 2019 році. А ще три роки пішло на початок виробництва.
 

Ще на цю тему