Виконання Україною рекомендацій щодо вступу до ЄС: єврокомісар назвав проблемні сфери
Європейська комісія закликає Україну привести у відповідність до рекомендацій законодавство про Конституційний Суд, деолігархізацію, відмивання коштів та національні меншини.
Про це заявив єврокомісар з питань розширення та сусідства Олівер Варгеї на спільному засіданні уряду України та Європейської Комісії, передає Укрінформ.
"Ми вражені швидкістю, з якою Україна рухається у забезпеченні виконання цих семи рекомендацій за дуже складних обставин та вітаємо реформи, що відбулися… Водночас швидкість не повинна бути за рахунок якості», - наголосив він.
Відтак Варгеї привітав просування у боротьбі з корупцією, судовій реформі та боротьбі з відмиванням коштів. Водночас комісар закликав продовжувати представляти реформи у відповідності з рекомендаціями та поглядами зацікавлених сторін, підтримуючи темп.
«Нам відомо про деякі застереження від Ради Європи та Венеційської комісії щодо відсотка вибору суддів Конституційного Суду та деолігархічного закону та закону про ЗМІ. Тому ми просимо вас якнайшвидше звернутися щодо таких питань, як склад дорадчої групи експертів із призначення суддів КСУ, щоб це відповідало рекомендаціям Венеціанської комісії», - навів приклад єврокомісар.
Варгеї відзначив диспропорцію в термінах та санкціях із рекомендаціями Єврокомісії у законодавстві про деолігархізацію та заявив, що закон про ЗМІ має повністю відповідати директивам ЄС і має зрештою забезпечити конкретність та відкритість для нових гравців в медіапросторі.
Також він наголосив, що нове законодавство щодо відмивання коштів має повністю відповідати стандартам FAFT, тоді як ухвалена поправка при розгляді відповідного законопроєкту в парламенті зробила визначення PEP (політично значущі особи) невідповідним до них.
Насамкінець Варгеї закликав завершити відбір очільника Національного антикорупційного бюро та ухвалити все необхідне законодавство про національні меншини відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, зважаючи на думку меншин.
Як повідомлялося, сьогодні в Києві відбудеться зустріч членів Колегії Європейської Комісії на чолі з президентом цієї Євроінституції Урсулою фон дер Ляєн з урядом України. Темами для обговорення будуть підтримка України у боротьбі проти російської агресії, координація зусиль з відновлення України, продовження ключових реформ та наближення України до членства в Європейському Союзі.
Завтра в Україні відбудеться 24-й саміт ЄС-Україна.
Ще на цю тему
- 23.03.2023 Угорщина планує і далі блокувати рух України до ЄС через закон про освіту
- 22.03.2023 Зеленський візьме онлайн-участь у саміті ЄС цього тижня
- 20.03.2023 Експрезидент Єврокомісії заявив, що швидкий вступ України в ЄС неможливий
- 16.03.2023 Україна та Євросоюз продовжили дію «транспортного безвізу» ще на рік
- 13.03.2023 Звіт ЄС про відповідність України критеріям буде у травні; уряд хоче виконати всі, крім одного
- 09.03.2023 Євросоюз включив Україну до програми спільної закупівлі газу — Єврокомісарка
- 07.03.2023 Встреча без галстуков: министры обороны стран ЕС на встрече обсудят поддержку Украины
- 04.03.2023 Президентка Європарламенту прибула з візитом до України
- 09.02.2023 Зеленський висловив саміту ЄС сподівання відкрити переговори про вступ цього року
- 03.02.2023 Україна підписала угоду з ЄС про участь у програмі «Єдиний ринок»
- 02.02.2023 Розраховуємо, що ЄС приєднається до реалізації кожного із десяти пунктів формули миру – Кулеба
- 02.02.2023 Урсула фон дер Ляєн із єврокомісарами прибула до Києва