Вибух на Керченському мосту: у Болгарії оприлюднили результати власного розслідування

10:20 23.01.2023

Версія Слідчого комітету Росії, що на Керченському мосту нібито вибухнула вантажівка, яка виїхала з Болгарії, захиталася.

Болгарія провела власне розслідування та офіційно спростувала версію Кремля про те, що маршрут вантажівки, яка вибухнула на Керченському мосту, розпочався у Болгарії. Про це повідомив головний прокурор Болгарії Іван Гешев, пише ZN.UA.

"Колеги з Софійської міської прокуратури категорично встановили, що Болгарія не має жодного відношення до вибуху на Кримському (Керченському, - ред.) мосту. Це чергова російська гібридна атака на європейську спільноту", - наголосив Гешев.

Нагадаємо, 8 жовтня вранці на Кримському мосту стався вибух і почалася потужна пожежа.

Охороною мосту займалися два федеральні державні унітарні підприємства — "Управління відомчої охорони мінтрансу Росії" та "Відомча охорона залізничного транспорту РФ".

Після пошкодження мосту внаслідок вибуху, Путін вигадав новий привід для блокування "зернової угоди". Ватажок РФ заявив, що вибухівку, якою було пошкоджено міст через Керченську протоку, нібито могли доставити судна-зерновози, які вивозять зерно з українських портів. 

Перед тим російські спецслужби стверджували, що вибухівку перевозила вантажівка, яка приїхала до окупованого Криму з боку Росії.

Згодом спецслужби країни-терористки заявили, що до вибуху причетний голова військової розвідки України Кирило Буданов. І нібито бомбу було закамуфльовано в рулони з будівельною поліетиленовою плівкою , яку на початку серпня 2022 року було відправлено з порту Одеси до болгарського Русе. Далі до організації переправки вантажу з Болгарії нібито були залучені громадяни України. 

Водночас частина західних експертів одразу заявила, що версія про вантажівку виглядає сумнівною і не відповідає дійсності. На їхню думку, вибух стався з-під мосту і міг бути здійснений за допомогою пілотованого чи безпілотного судна або зарядів, закладених під споруду водолазами.
 

 

Ще на цю тему