У Білому домі заявили, що «не викручують руки» Німеччині у питанні танків Leopard

15:30 22.01.2023

У Білому домі вважають, що Німеччина проходить через власний процес щодо рішення передати Україні танки Leopard. 

Вашингтон не тисне на Берлін у цьому питанні. Про це заявив координатор стратегічної комунікації Білого дому з питань національної безпеки та оборони Джон Кірбі у коментарі Голосу Америки, пише ЛІГА.Новини.

Кірбі прокоментував результати зустрічі в Рамштайні, зокрема, питання надання танків Україні та ставлення до цього США та Німеччини.

"Ми не викручуємо руки, не штовхаємо та не вмовляємо. Ми хочемо, щоб країни давали те, що вони можуть, коли вони можуть і де вони можуть, і в тому розмірі та масштабі, які їх влаштовують. І це вирішувати Німеччині", – підкреслив Кірбі.

Він зазначив, що українським військовим не знадобиться багато часу на освоєння танків Leopard.

"Ми знаємо, що Німеччина працює над власним процесом щодо танків Leopard, які є чудовими танками, дуже потужними й не вимагатимуть від українців надмірної кількості підготовки, якщо Німеччина захоче рухатися в цьому напрямку. Але це питання є ключовим – це рішення Німеччини", – сказав він.

Кірбі додав, що Німеччина збільшила внески, які вона почала робити на початку війни, і є одним з провідних у світі фінансових донорів України з погляду саме фінансової допомоги, і союзники це високо цінують.

"Ми вважаємо, що важливо, щоб кожна нація, яка може підтримати Україну в її захисті, робила це зараз. Однією з критичних потреб Збройних Сил України цієї зими та, ймовірно, навесні буде бронетехніка", – сказав Кірбі.

20 січня на Рамштайні не погодили постачання Україні німецьких танків Leopard 2. Але домовилися, що українські військові можуть розпочинати навчання на них.
 

Ще на цю тему