Додон лякає втягненням Молдови у «війну НАТО з Росією»

13:00 22.01.2023

Колишній президент Молдови, лідер Партії соціалістів Ігор Додон назвав "небезпечною" заяву президентки Маї Санду про те, що в уряді через агресію РФ проти України розмірковують над переглядом нейтрального статусу країни.

Про це повідомляє Newsmaker, пише Європейська правда.

Додон побачив у заяві Маї Санду ознаки того, що вона "діє за наказами заокеанських господарів", буцімто всупереч інтересам та суверенітету країни. 

"Наші громадяни хочуть збереження нейтралітету і миру, про що свідчать численні соцопитування, і вони ніколи не погодяться стати гарматним м’ясом для НАТО у війні проти Росії", - заявив Додон.

В адміністрації Маї Санду поки не відповіли на його слова. 

Нагадаємо, днями Санду в інтерв’ю Politico на запитання про можливість вступу Молдови до НАТО сказала, що в уряді Молдови йде дискусія про те, наскільки країна спроможна сама захистити себе і чи варто було би стати членом більшого безпекового альянсу. "Якщо ми у якийсь момент як нація вирішимо, що треба змінити нейтральний статус, це має відбутися демократичним шляхом", - зазначила Мая Санду.

Молдова, за її конституцією, є нейтральною країною, але співпрацює з Альянсом, зокрема шляхом участі в миротворчих силах у частково визнаному Косові. У грудні 2022 представник країни вперше взяв участь у грудневому засіданні НАТО в Бухаресті.
 

Ще на цю тему