Зерновим коридором з портів Великої Одеси пройшли понад 650 суден

11:00 19.01.2023

З початку дії Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з морських портів Одеса, Чорноморськ та «Південний» вийшли 659 суден, які доставили агропродукцію в країни Азії, Європи та Африки. 

Про це повідомив директор департаменту морегосподарського комплексу, транспортної інфраструктури та зв’язку Одеської ОВА Олександр Гайдук, передає Укрінформ.

З 1 серпня запрацювала «зернова ініціатива», і станом на сьогодні вже 659 суден із майже 18 млн тонн агропродукції вийшли з одеських портів у країни Азії, Європи, Африки тощо”, — зазначив Гайдук.

За його словами, в Одеській області розпочата реалізація масштабної реконструкції портової інфраструктури Дунайського регіону. Зокрема ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» здійснює активний розвиток проєкту «Дунайський зерновий шлях», який гарантує безпечну доставку аграрної продукції з річкового порту одразу на морське судно великого тоннажу. 

Окрім того, у червні 2022 року ТОВ «Нібулон» розпочало будівництво в місті Рені дунайського зернового терміналу, який наразі обробляє 120-150 тис. тонн зернових вантажів. Після завершення будівництва, запланованого на перший квартал цього року, на європейський ринок із терміналу йтиме до 300 тис. тонн зерна на місяць.
 

Ще на цю тему