У Греції починається урочистий похорон останнього короля країни

12:00 16.01.2023

У Греції за присутності високих гостей та суворих заходів безпеки починається похорон колишнього короля Костянтина ІІ, останнього монарха країни. 

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Kathimerini.

На похорон прибули низка монарших гостей з усієї Європи - королівські родини з Іспанії, Нідерландів, Швеції, королева Данії Маргрете, принц Альберт з Монако, Великий герцог Люксембургу Анрі. 

Близько 5 ранку тіло Костянтина перенесли до каплиці біля Кафедрального собору в Афінах, де з ним до 10:30 зможуть попрощатися усі охочі. Вже з 6 години до каплиці очікує велика черга. 

Опівдні почнуть поминальну службу, яку правитиме архієписком Афін та всієї Греції Ієронімус за участі інших високих представників духовенства та поважних гостей. Від уряду будуть присутні віцепрем’єр Панагіотіс Пікрамменос та міністерка культури й спорту Лінда Мендоніс. Доступ до собору на час поминальної служби обмежили.

Близько 13 години поховальна процесія рушить до палацу Татої - колишнього заміського палацу грецьких королів, де Костянтина поховають поруч з предками. 

У зв’язку з похороном з 6 ранку до 14 години рух у центрі Афін обмежений, а довкола собору - перекритий. Крім того, регулятор повітряного руху сповістив про заборону використовувати дрони з 4 годин ранку до 17:00 у повітрі над центром Афін, палацом Татої та кількома іншими місцями. Фільмувати подію та сповіщати оперативну ситуацію у поліцію будуть спеціальні безпілотники правоохоронців. 

Нагадаємо, останній король Греції Костянтин ІІ помер на початку минулого тижня у віці 83 років. 

Ще на цю тему