Суд дозволив арештувати екс-міністра оборони України у справі «Харківських угод»

20:40 28.12.2022

Суд надав дозвіл на арешт екс-міністра оборони України Михайла Єжеля у справі про погодження "Харківських угод" на користь Росії.

У повідомленні на сайті Офісу генерального прокурора зазначається, що Київський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу прокурора на ухвалу слідчого судді та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому міністру оборони України у кримінальному провадженні за обставинами вчинення ним за попередньою змовою групою осіб державної зради (ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу України), пише УНІАН.

"За даними слідства, у квітні 2010 року екс-міністр оборони України за попередньою змовою з колишніми президентом, прем'єр-міністром, міністром юстиції та міністром закордонних справ, в порушення Конституції України, Закону України "Про міжнародні договори України", без фактичного розгляду проекту Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території нашої держави заінтересованими органами та проведення обов'язкової правової експертизи, погодили її без зауважень", - йдеться у повідомленні.

Так, у результаті цих дій були штучно створені передумови для збільшення чисельності військ ЧФ Російської Федерації на території України, їх переоснащення і модернізації та у подальшому – вторгнення збройних сил Росії і окупації ними Криму та Севастополя.

"Наразі підозрюваний переховується від органів досудового розслідування за межами території України та оголошений у розшук", - зауважили у СБУ.
 

Ще на цю тему