Велика Британія збільшить розмір оборонного бюджету на тлі війни в Україні

14:00 24.12.2022

Уряд Великої Британії має намір збільшити розмір оборонного бюджету на тлі війни в Україні, щоб не допустити скорочення реального рівня капіталовкладень у сферу оборони через високу інфляцію.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна, про це повідомляє The Daily Telegraph.

Мінфін Сполученого Королівства погодився з аргументами глави Міноборони Бена Воллеса про неприпустимість скорочення реальних військових витрат.

Очікується, що міністр фінансів Джеремі Хант виступить із відповідним оголошенням навесні 2023 року за поданням бюджету на наступний фінансовий рік (починається 1 квітня).

За оцінками аналітиків, щоб уникнути скорочення реальних військових витрат, бюджет Міноборони на 2024-2025 роки має збільшитися щонайменше на 1,8 млрд доларів - із 58,6 млрд доларів до 60,4 млрд доларів щорічно.

У 2019 році у своєму передвиборчому маніфесті керівна Консервативна партія Великої Британії обіцяла щороку підвищувати витрати на оборону на рівень інфляції плюс 0,5 процентних пунктів.

Це було можливо за двовідсоткового показника інфляції, який тоді прогнозували на найближчі роки. Проте зараз, коли інфляція в країні становить 10,7% порівняно з минулим роком (найвищий показник за останні майже 40 років), виконати обіцянки буде складно, вважає видання.
 

Ще на цю тему