Росія встановила умови для виходу західних компаній з її ринку. Одна з них – відкат 10%

15:40 21.12.2022

У Міністерстві фінансів Росії встановили чотири критерії для продажу російських активів західними компаніями з так званих недружніх країн. Один із них – відкат від суми угоди, розказали РБК джерела в міжнародних компаніях.

У разі ухвалення рішень щодо угод про продаж активів спеціальна підкомісія російського Мінфіну виходить з чотирьох критеріїв:

→ наявність незалежної оцінки активів;
→ наявність розстрочки платежу для покупця на один-два роки або сплата "добровільного внеску" в федеральний бюджет Росії в розмірі не менше ніж 10% від суми угоди;
→ продаж активу з дисконтом не менше як 50%;
→ встановлення ключових показників ефективності для нових акціонерів.

Застосування цих критеріїв підтвердили виданню в пресслужбі Міністерства фінансів РФ.

За підрахунками KSE Institute, станом на 18 грудня 144 компанії з іноземним капіталом повністю завершили вихід з ринку РФ, 1156 компаній перебувають у процесі виходу. Водночас наразі 501 іноземна компанія скоротила поточні операції у РФ та призупинила нові інвестиції, а ще 1201 – продовжує свою діяльність в Росії.

Росія затвердила порядок угод із резидентами недружніх країн у березні 2022 року, після того як західні країни ввели щодо Росії санкції у зв'язку з її агресією проти України.
Тоді ж РФ визначила перелік недружніх країн. До нього увійшли, зокрема, США, Велика Британія, Канада, Японія, всі країни Євросоюзу.
 

Ще на цю тему