Україна готує санкції проти всіх банків та банкірів Росії та Білорусі

14:00 19.12.2022

Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації санкційної політики рекомендувала Раді національної безпеки та оборони (РНБО) застосувати секторальні санкції до всіх фінансових, зокрема банківських установ Росії та Білорусі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Застосування секторальних санкцій до фінансового сектору РФ та Білорусі сприятиме мінімізації можливостей та ризиків ухилення від персональних санкцій російських та білоруських банкірів та стане потужним сигналом для партнерів щодо чіткої та категоричної позиції України у сфері санкційної політики, пояснюють у МРГ.

Також, згідно з рішенням МРГ, після доопрацювання та верифікації в РНБО будуть представлені пропозиції щодо запровадження персональних санкцій проти керівників найбільших банків Росії.

"МРГ підтримала пропозиції Національного банку України щодо секторальних санкцій проти банківської системи держави-терориста. Нехай агресор це вважає нашою відповіддю за ракетні удари по критичній інфраструктурі", – прокоментувала міністерка економіки Юлія Свириденко, яка очолює санкційну групу.

Відповідно до закону України "Про санкції", рішення про введення секторальних санкцій ухвалюється РНБО, вводиться в дію указом президента України та затверджується протягом 48 годин з дня ухвалення указу постановою Верховної Ради та є обов'язковим до виконання.

15 грудня розслідування показало, що Росія, оминаючи санкції, купує на Заході компоненти для "Орланів".
15 грудня США запровадили санкції проти російського олігарха Потаніна. Його Норнікель не зачепили.
16 грудня Євросоюз ввів санкції ще проти майже 200 росіян та юросіб – там армія, депутати, міністри.

Ще на цю тему