Швеція видала Туреччині члена курдської партії, засудженого за тероризм

19:30 03.12.2022

Швеція у п'ятницю екстрадувала до Туреччини члена Робітничої партії Курдистану (РПК), яку Анкара вважає терористичною.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Daily Sabah.

Махмут Тат був засуджений до шести років і 10 місяців ув'язнення у 2015 році за звинуваченням у членстві в терористичній організації РПК. У зв'язку з винесеним вироком він попросив притулку в Швеції, але отримав відмову.

Тата доставили до слідчого ізолятора у місті Мольндал. Після завершення процедур його відправили літаком до Туреччини.

Швеція і Фінляндія офіційно подали заявку на вступ до НАТО в травні.

Але Туреччина - член НАТО понад 70 років - висловила заперечення проти їхніх заявок на членство, звинувативши ці дві країни в толерантності і навіть підтримці терористичних угруповань.

У червні на саміті НАТО Туреччина і дві північні країни підписали меморандум, спрямований на розв'язання законних проблем безпеки Анкари, що відкриває шлях до їх можливого членства в Альянсі.

Згідно з меморандумом, Фінляндія і Швеція надають повну підтримку Туреччині у протидії загрозам її національній безпеці. З цією метою Гельсінкі і Стокгольм не надаватимуть підтримку сирійським відгалуженням терористичної групи РПК, YPG і PYD, а також терористичній організації Фетуллаха Гюлена (FETÖ) - угрупованню, що, за звинуваченням Анкари, стоїть за спробою державного перевороту в Туреччині в 2016 році.

РПК включена до списку терористичних організацій Туреччиною, Сполученими Штатами і Європейським союзом.

Турецькі офіційні особи, в тому числі президент Реджеп Таїп Ердоган, попередили, що Туреччина не дасть добро на членство Швеції і Фінляндії, доки меморандум не буде виконаний.

Для вступу країни до НАТО необхідна одностайна згода всіх 30 існуючих країн-членів Альянсу.

Туреччина та Угорщина єдині з 30 країн-членів НАТО, які не ратифікували заявки скандинавських країн.

Угорщина обіцяє ратифікувати заявки країн на початку наступного року. Щодо Туреччини жодних прогнозів наразі немає.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Швеція і Фінляндія досягли прогресу в отриманні схвалення Анкарою їхніх заявок на вступ до НАТО, але їм все ще потрібно зробити більше.

Ще на цю тему