Атаки РФ, спрямовані проти критично важливої інфраструктури в Україні, є «ганебною ескалацією», - постпред США при ООН
У США заявили, що цілеспрямовані ракетні удари Росії по об’єктах критичної інфраструктури України є ганебною ескалацією жорстокої війни РФ проти нашої держави.
Про це заявила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд на засіданні Ради Безпеки ООН, передає Укрінформ.
"Будьмо відвертими, це – атаки, спрямовані проти критично важливої інфраструктури, і вони є ганебною ескалацією у жорстокій та невиправданій війні Росії", - заявила вона.
Томас-Грінфілд підкреслила, що президент РФ Володимир Путін "намагається перетворити зимові холоди на зброю", аби принести великі страждання для українського народу, і це дуже чітко зрозуміло. Вона назвала "нелюдською" таку стратегію росіян, наголосивши, що Москва вдалася до неї на тлі серії поразок на полі бою.
Представниця США наголосила, що атаки РФ на мирну інфраструктуру є настільки масштабними, що призвели до відключення електропостачання поза межами України. Крім того, вони створили серйозні ризики на ядерних об’єктах в Україні.
У цьому зв’язку представниця США закликала ООН "рішуче та беззастережно" засудити дії РФ і наголосила на необхідності домогтися створення механізму відповідальності.
Нагадаємо, за минулу добу в ході масованого удару по жилих будівлях та енергетичній інфраструктурі в Києві, Київській, Вінницькій, Львівській, Кіровоградській, Запорізькій, Харківській та Донецькій областях російські окупаційні війська випустили 67 крилатих ракет та до 10 ударних БпЛА “Ланцет”. 51 ракету та 5 зазначених безпілотників Сили оборони України збили.
Ще на цю тему
- 11.08.2026 Оперативна інформація станом на 08:00 11.08.2026 щодо російського вторгнення
- 10.08.2026 Оперативна інформація станом на 22:00 10.08.2026 щодо російського вторгнення
- 10.08.2026 ГУР ідентифікувало вже понад 5,8 тисячі іноземних компонентів у сотнях систем російського озброєння
- 10.08.2026 Жители Перу выходят на протесты из-за вербовки мужчин на войну РФ против Украины
- 10.08.2026 Россия может применить ядерное оружие в Украине — Турция
- 10.08.2026 ГУР уразило у Криму дві російські пускові установки ЗРК С-400 «Тріумф» та антену керування дронами
- 10.08.2026 «СВО» вже в Татарстані. Російська влада оголосила кількість вбитих і поранених
- 10.08.2026 Плетенчук: Росія змінила тактику дронових ударів по Одещині
- 10.08.2026 Війська РФ навряд чи зупинять масовані обстріли України, Москва перевищує плани з виробництва ракет — Скібіцький
- 10.08.2026 У Перу офіційно повідомили про загибель 11 своїх громадян у війні РФ проти України
- 10.08.2026 Оперативна інформація станом на 08:00 10.08.2026 щодо російського вторгнення
- 09.08.2026 Оперативна інформація станом на 22:00 09.08.2026 щодо російського вторгнення.