Греція розглядає питання повної заміни російської зброї

16:40 23.11.2022

Війна в Україні прискорює повну відмову грецьких збройних сил від систем озброєнь російського виробництва, оскільки стає все більш очевидним, що розрив між Москвою і НАТО не сприяє створенню умов для їх утримання.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Ekathimerini.

Саме такий підхід був покладений в основу нещодавньої пропозиції Вашингтону Афінам щодо заміни всіх російських систем на озброєнні ЗС Греції на системи натовського виробництва.

Пропозиція в основному стосується зенітних систем, таких як С-300 і ракети Тор-М1. Такі системи, як старіші зенітні комплекси "Оса-К" вже застаріли, в той час як програма циклічного обміну 40 бойових броньованих машин БМП-1 на німецькі машини Marder може бути розширена ще більше.

Пропозиція США відкриє двері для прямого зв'язку між військовими двох країн і передбачає фінансування за рахунок ресурсів, які наразі доступні для Пентагону США, таких як FMF (Foreign Military Funding - іноземне військове фінансування).

Пропозиція України надати системи ППО в обмін на їх обслуговування на українських заводах була відхилена з двох основних причин.

По-перше, оскільки Росія все ще має ліцензійну угоду з кінцевим користувачем, Греція не може експортувати цей промисловий продукт до третьої сторони без згоди Москви, що неможливо за нинішньої ситуації. Більше того, неясно, чи здатна українська промисловість взятися за такий проєкт, поки країна все ще перебуває у стані війни. По-друге, Греція не може створювати прогалини у своїх військово-повітряних силах, особливо якщо немає можливості негайної заміни. Ці аргументи повністю зрозуміли і американці.

Міністр оборони США Ллойд Остін високо оцінив позицію Греції і те, що вона пішла на обмін БМП-1, при цьому продовжуючи надавати 155-мм ракети для української артилерії.

Переговори між США та Грецією очікуються найближчим часом.

Ще на цю тему