Суд у Польщі скасував штраф для «Газпрому» на $6,3 млрд, регулятор оскаржить

12:20 22.11.2022

Суд із питань конкуренції та захисту прав споживачів у Польщі скасував рішення про накладення штрафів на ПАТ «Газпром» і п'ять компаній, відповідальних за будівництво "Північного потоку-2".

Про це повідомляє TVN 24, пише Європейська правда.

Польське управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) вже заявило, що оскаржить рішення суду.

У 2020 році UOKiK оштрафував "Газпром" на понад 29 мільярдів злотих (6,33 мільярда доларів) за будівництво газопроводу "Північний потік-2" без погодження з Варшавою.

Регулятор також наклав загальний штраф у 234 мільйони злотих на п’ять інших компаній, залучених до фінансування проєкту. Цими компаніями були Engie Energy, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

Регулятор наклав максимальні штрафи, передбачені законодавством (у розмірі 10% річного обороту) за будівництво газопроводу без згоди польського антимонопольного відомства.

Польща була категоричним противником проєкту "Північний потік-2", оскільки побоювалася, що Росія може використати енергоносії для впливу на європейські країни.

Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Ще на цю тему