Німецький газовий гігант через російський газовий шантаж втратив 40 млрд євро

09:00 04.11.2022

Німецький енергетичний концерн Uniper за перші дев'ять місяців поточного року зазнав гігантських збитків на суму 40 млрд євро.

Про це пише ZN.UA з посиланням на DW.

У повідомленні компанії, оприлюдненому в четвер, 3 листопада, зазначається, що величезні додаткові витрати були викликані необхідністю закупівель газу з альтернативних джерел у зв'язку з припиненням газових поставок з Росії, лише збитки на суму в 30 млрд євро пов'язані з "ефектами вартісної оцінки деривативів". та накопиченням резервів".

За даними газети Handelsblatt, нинішні втрати Uniper — найбільші, які доводилося колись нести німецькому підприємству. Досі антирекордсменом був концерн Deutsche Telekom, який 2002 року втратив 25 млрд євро.

Через фінансові проблеми Uniper раніше отримав від держави допомогу на багатомільярдну суму, але її виявилося замало. Тому уряд ФРН вирішив націоналізувати компанію. Процедура націоналізації зараз перебуває у процесі. Серед іншого Німеччина чекає на згоду Єврокомісії.

Uniper має намір зосередити увагу на придбанні додаткових обсягів палива, особливо зрідженого природного газу (ЗПГ). Нині компанія форсує створення необхідної інфраструктури, зокрема терміналів прийому ЗПГ.
 

Ще на цю тему