Росія не пропускатиме кораблі "зерновим коридором": чекає гарантій безпеки від України

10:20 01.11.2022

Міністерство оборони Росії в понеділок оголосило про припинення руху суден "зерновим коридором" після призупинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Рух суден коридором безпеки є неприпустимим, оскільки українське керівництво та командування ЗСУ використовують його для ведення бойових дій проти Російської Федерації", – стверджується в заяві Міноборони РФ.

У відповідь Москва чекає від Києва прийняття "додаткових зобов'язань не використовувати цей маршрут у військових цілях".

"Розраховуємо на сприяння міжнародної організації в отриманні гарантій з боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів, визначених в інтересах вивезення сільськогосподарської продукції, для ведення бойових дій проти Російської Федерації", – додають у російському оборонному відомстві.

Росія не визнаватиме "зерновий коридор" без своєї участі: обіцяє свої перевірки суден
Нагадаємо, 29 жовтня Росія заявила, що зупиняє участь у реалізації "зернової угоди" нібито через "теракт" у Севастопольській бухті в суботу вранці. У Міноборони РФ заявили, що ціллю атаки у Севастопольській бухті стали кораблі Чорноморського флоту, які нібито були задіяні у забезпеченні безпеки зернового коридору.

Як писала ЄП у своїй статті, "зернова угода", може працювати навіть без участі російської сторони, якщо на це буде воля президента Туреччини Ердогана, і реалізація цього сценарію вже розпочалася.

 

 

Ще на цю тему