Лавров та Пєсков заговорили про готовність Путіна до переговорів із Заходом

19:00 30.10.2022

Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров заявив, що президент РФ Владімір Путін готовий до переговорів із Заходом, якщо там запропонують "серйозні підходи".

Його заяву наводять російські ЗМІ, Пише Європейська правда.

"Ми завжди готові вислухати наших західних колег, якщо вони звернуться з черговим проханням організувати розмову. Сподіваюся, окрім відтворення в контактах по лінії дипломатичних відомств і по інших каналах того, що вони публічно кажуть в пропагандистському запалі, нам зможуть запропонувати якісь серйозні підходи, які сприятимуть розрядці напруги й повністю враховуватимуть інтереси РФ та її безпеки", - сказав Лавров.

Він повторив нарікання Путіна про те, що Росія буцімто ніколи не відмовлялася від перемовин, а не хоче їх саме Україна "за прямою вказівкою західних спонсорів".

Невдовзі перед цим схожа заява пролунала від речника Кремля Дмітрія Пєскова - він натякнув, що РФ ще сподівається на перемовини на основі свого грудневого проєкту "гарантій безпеки" для Росії, у якому вимагали нерозширення НАТО і, більш того, скорочення сил на території союзників, які приєдналися до Альянсу після 1997 року.

На Валдайському форумі 27 жовтня президент РФ Владімір Путін заявив, що рано чи пізно Заходу доведеться починати "рівноправну розмову".
 

Ще на цю тему