Пропагандистські канали рф заблокували 30 країн Європи - голова Нацради

13:00 29.10.2022

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 30 європейських країн заблокували мовлення пропагандистських каналів "RT" та "Спутник".

Як пише Укрінформ, про це повідомила голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

"Уже 30 європейських країн заблокували трансляції "RT" та "Спутникf". Найактивніше російській пропаганді протидіють країни Балтії та Польща", - зазначила вона.

Герасим'юк підкреслила, що Естонія та Німеччина не лише обмежують телепропаганду РФ, а й надають змогу дивитися українське мовлення, зокрема, телемарафон "Єдині новини".

Голова Нацради зауважила, що український медіарегулятор залишається у постійному контакті з колегами з Франції. За її словами, українська сторона надала докази про те, що "в ефірах Росія погрожує смертю не лише українцям, а й європейцям", завдяки чому французький регулятор, застосувавши законодавчу процедуру, закрив "нтв-мир". Водночас вона зауважила, що на французькому супутнику Етелстат залишається ще близько 13 пропагандистських каналів.

Також Герасим'юк наголосила, що Нацрада звернулася до Твітера з проханням заблокувати ще 5 пропагандистських каналів через терористичну складову, що транслюється через їхні ефіри. Наразі твітер заблокував "RT" та "Спутник".

Повідомлялося, що Нацрада звернулася до правоохоронних органів України задля визнання "России 24", "RT планеты" і "Первого" терористичними організаціями на підставі виявлених під час моніторингу викривленнях інформації й підтримку терактів у Вінниці, Оленівці і Чаплиному.

Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Ще на цю тему