У Греції на тлі напруженості з Туреччиною заявили про готовність протистояти зовнішнім загрозам

18:20 27.10.2022

На тлі тривалої напруженості у відносинах з егейським сусідом Туреччиною "могутні збройні сили Греції" готові відповісти будь-кому, хто "погрожує, ображає, докоряє або принижує" країну.

Про це заявив головнокомандувач грецьких збройних сил генерал Константінос Флорос, повідомляє Європейська правда з посиланням на Ekathimerini.

У зверненні до військ напередодні національного свята, що відзначається в пам'ять про те, що країна кинула виклик фашистській Італії, яка змусила її вступити в Другу світову війну, Флорос заявив, що Греція відмовляється бути втягнутою в спіраль ескалації з регіональними супротивниками, підкресливши, однак, що збройні сили "є безсонними охоронцями [наших] законних національних інтересів".

"Ми прагнемо миру і наполегливо працюємо задля регіональної стабільності. Але ми ніколи не віддамо жодного сантиметра грецької території без бою", - сказав він.

Після візиту в Київ глава МЗС Греції Нікос Дендіас заявив, що Туреччина повністю перейняла методи Росії, погрожуючи Афінам.

"Пропагандистська війна та персональні атаки проти керівництва наших країн також є частиною цієї гібридної війни. Туреччина повністю перейняла методи Росії. Вона чітко попереджає: "Будьте обережні, якщо не хочете стати ще однією Україною", - зазначив грецький міністр.
 

Ще на цю тему