Україна домовляється з Туреччиною про зміну умов угоди щодо вільної торгівлі

17:20 27.10.2022

Україна веде переговори з Туреччиною щодо зміни умов угоди про зону вільної торгівлі перед ратифікацією документа парламентами двох країн. 

Про це розповіла перша віце-прем’єр — міністр економіки Юлія Свириденко, повідомляє видання Порти Украъни з посиланям на прес-службу Мінекономіки.

Ситуація в Україні змінилася з моменту підписання угоди: сьогодні українські виробники потребують особливого захисту. Наразі ведуться переговори з Туреччиною щодо встановлення перехідного періоду для окремих галузей виробництва, зокрема легпрому України”, — сказала Свириденко під час зустрічі з представниками членських компаній Європейської Бізнес Асоціації цього тижня.

Очікується, що у грудні 2022 — січні 2023 року додаткові домовленості підпишуть, і угода буде ратифікована парламентами обох країн.

Свириденко додала, що додаткові домовленості допоможуть українським виробникам конкурувати з іноземними компаніями, зокрема щодо держзамовлення.

Ми виходимо з того, що кошти держзамовлення мають залишатися в Україні”, — сказала вона.

У лютому 2022 року Україна та Туреччина підписали угоду про зону вільної торгівлі, переговори щодо якої тривали з 2011 року, коли було підписано Декларацію про стратегічне партнерство країн.

Очікується, що домовленість про ЗВТ дасть можливість збільшити товарообіг із Туреччиною з $7,5 млрд до $10 млрд за 5 років. Також тепер всі дружні країни Чорноморського басейну — Грузія, Молдова, Болгарія, Румунія, Туреччина та Україна — будуть поєднані угодами про вільну торгівлю зі спільними правилами.
 

Ще на цю тему