Імпорт риби та морепродуктів в Україну впав майже на третину

15:00 24.10.2022

Україна у січні-серпні скоротила імпорт риби та морепродуктів майже на третину, у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Головним імпортером при цьому є Норвегія, збільшують свою частку Фарерські острови.

Про це повідомили в Інституті аграрної економіки, пише УНН.

Деталі

Обсяги імпорту продукції групи "Риба, ракоподібні і молюски", за даними митниці, цього року сягнули 362 млн дол., на 27% зменшившись у порівнянні з показниками 2021 року, зауважив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Інституту аграрної економіки, д.е.н. Богдан Духницький.

Водночас риба та морепродукти традиційно входять до топ-3 основних видів імпортованого до України агропродовольства. За вісім місяців 2022 року частка продуктів цієї групи у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України склала 9%, поінформував експерт.

За його словами, Україна продовжує закуповувати переважно морожену, а також свіжу або охолоджену рибу, рибне філе і різних ракоподібних.

Найбільше риби і морепродуктів до нашої країни зазвичай ввозиться з Європи та Північної Америки.

Лідируючу позицію за вартістю поставок цього виду продукції до нашої країни вже понад 15 років поспіль утримує Норвегія. У 2022 році її вартісна частка залишилась найбільш вагомою у вітчизняному імпорті продуктів моря, сягнувши 35,4%, зазначив Духницький.

Значно менші частки у вартісних обсягах поставок риби та морепродуктів зайняли Ісландія (11,4%), США (8,1%), Фарерські острови (6,4%), Канада (4,9%), Велика Британія (4,6%) та Естонія (3,8%).

"Цікаво, що закупівлі у Фарерських островів стали найбільшими за останній період – майже 23 млн дол. США. Ця країна посилює свою участь в нашому імпорті, адже ще 2018 року вона займала лише 1,6% в структурі поставок даної продукції", - зауважили в Інституті.

Сукупно ці сім країн, як повідомляється, сформували за вісім місяців 2020 року майже 3/4 імпорту продукції цієї групи до України.

Доповнення

Україна змінила ключових партнерів у торгівлі сільськогосподарською продукцією з ЄС у січні-серпні цього року - до переліку увійшла Угорщина та ще дві країни, натомість Франція випала з цього списку.

Ще на цю тему