Українське Дунайське пароплавство відправило на Середній Дунай перший караван барж із рудою

16:40 21.10.2022

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) відправило перший після тривалої паузи баржевий караван з Ізмаїльського порту на Середній Дунай. 

Про це повідомив в.о. генерального директора УДП Дмитро Москаленко, пише видання Порти України.

«Сьогодні зранку з Ізмаїлу вийшов у рейс теплохід «Капитан Жидков». Порт призначення — Смедерево. У складі каравану — 5 барж із вантажем аглоруди та котунів. Розрахунковий час прибуття до порту призначення — 10-12 діб в залежності від гідронавігаційної обстановки на Дунаї», — написав Москаленко у Facebook у четвер, 20 жовтня.

За його словами, лінія запущена в рамках чинного великого контракту з доставки української залізорудної сировини для металургійного виробництва в Сербії, до якого були внесені зміни щодо ціни та ще деяких пунктів. Партнером виступила велика системна компанія, співробітництво з якою забезпечує УДП стабільне завантаження флоту роботою.

Завдяки проєкту наше підприємство, крім отримання привабливих комерційних умов, впроваджує більш якісне управління флотом, довгострокове рейсове планування та формування інфраструктури з обслуговування флоту на Середньому Дунаї. Ми також отримуємо додаткові можливості щодо перевезення вантажів у зворотний бік”, — наголосив Москаленко.

Повернення на Середній Дунай супроводжується технічною модернізацією суден УДП. Встановлюються системи контролю витрат палива, відеоспостереження, оналайн-диспетчеризації. Екіпажі пройшли перевірку знань та підтвердили свою кваліфікацію.

Наприкінці вересня в УДП анонсували повернення на Середній Дунай частини флоту, який був передислокований на інші маршрути для забезпечення експорту аграрної продукції в умовах закриття українських морських портів у Чорному морі.

ПрАТ «УДП» здійснює річкові вантажоперевезення по Дунаю та морські вантажоперевезення. До складу вантажного річкового флоту входять 75 самохідних та 245 несамохідних суден. Морський вантажний флот представлений сімома суднами дедвейтом 3,3-4 тис. тонн (шість суховантажів типу «Ізмаїл» та один танкер «Десна»). Основу вантажів складає металургійна сировина, що постачається до придунайських країн. Річковий пасажирський флот компанії представлений теплоходами «Молдавія», «Україна», «Дніпро» та «Волга».

Флот УДП у 2021 році збільшив перевезення вантажів порівняно з 2020 роком на 3,8% — до 1,37 млн тонн. У тому числі, перевезення річковим флотом УДП минулого року зменшилися на 0,9% — до 1,08 млн тонн.
 

Ще на цю тему