У Центробанку рф заявили, що мобілізація завдала шкоди російській економіці

13:40 20.10.2022

Мобілізація в росії вже вдарила по споживчій довірі та діловій активності у країні-агресорі, і, ймовірно, тиснутиме на економіку упродовж наступних місяців.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Bloomberg із посиланням на звіт аналітичного департаменту Центробанку росії.

«У вересні відновлення економічної активності призупинилося, і до кінця місяця тенденція почала дещо погіршуватися», – йдеться у доповіді департаменту.

«Часткова мобілізація» в рф призвела до масової втечі з країни понад 350 тисяч росіян. Відповідно до звіту, призов погіршив і без того гостру нестачу робочої сили та «негативно вплинув на довіру споживачів і бізнесу».

«Зміна споживчих настроїв на тлі зростаючої невизначеності може тимчасово стримати відновлення споживання на початку четвертого кварталу. Скорочення робочої сили після часткової мобілізації може ускладнити спроби компаній усунути обмеження з боку пропозиції та обмежити загальну тенденцію економічної активності в найближчі місяці», – йдеться у звіті.


Також зазначається, що вихід іноземних компаній з російського ринку після вторгнення в лютому створив інфляційний тиск, оскільки поставки ключових споживчих товарів закінчилися.

Водночас експерти вважають, що вплив санкцій США та Європи на нафтовий і технологічний сектори ще не відчутний.

Як повідомляв Укрінформ, 14 жовтня президент рф володимир путін заявив, що призвано вже 222 тис. осіб, вони перебувають у частинах, що формуються, 33 тис. з них уже перебувають у підрозділах, а 16 тис. вже виконують бойові завдання. За його словами, мобілізація завершиться упродовж двох тижнів.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.

Ще на цю тему