Ердоган заявляє, що Туреччина готова співпрацювати з рф в питаннях вивезення зерна
Дія Стамбульської угоди про вивезення зерна має продовжуватися та зміцнюватися, у т. ч. це стосується вивозу російських зерна та добрив.
Про це Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган сказав під час зустрічі з президентом рф володимиром путіним, повідомляє Укрінформ з посиланням на Директорат з комунікацій адміністрації Президента Туреччини.
«Ми сповнені рішучості зміцнити та продовжити Стамбульську угоду з цього питання, а також транспортувати російське зерно та добрива до слаборозвинених країн, як ви сказали, через Туреччину. Ми здійснюємо це транспортування до слаборозвинених країн через нас. Ми навіть можемо працювати разом, щоб визначати ці країни», - сказав на зустрічі Ердоган.
Також мова йшла про розвиток перевезень, двосторонню торгівлю, будівництво АЕС «Аккую» та інші питання.
Як вказується в тексті, на зустрічі путін знову заявив про готовність створити в Туреччині хаб з розподілу природного газу для доставки його в країни Європи.
Як повідомляв Укрінформ, після початку військового вторгнення в Україну 24 лютого, росія розпочала блокаду чорноморських портів України та зупинила експортні поставки зерна на зовнішні ринки, що спричинило зростання світових цін на продовольство та продовольчу небезпеку у найбільш вразливих країнах світу. В Україні виявилися заблокованими більше 20 мільйонів тонн зерна, а російські загарбники почали цілеспрямовано знищувати зернові сховища та прямо красти зерно на тимчасово окупованих територіях України.
У Стамбулі 22 липня на пропозицію Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина, росія та генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Зернова угода була розрахована на 120 днів.
Тоді ж у Стамбулі Антоніу Гутерріш та міністр оборони рф сергій шойгу підписали Меморандум про взаємодію між росією та ООН у сприянні постачанням російської сільськогосподарської продукції та добрив на світові ринки. Формально ці категорії не підпадали під санкції, проте міжнародні компанії вимагали додаткових гарантій щодо можливості працювати з ними.
Ще на цю тему
- 03.02.2023 Отношения Турции и Украины неуклонно развиваются с 1991 года
- 30.01.2023 Ердоган пояснив, чому має право втретє йти в президенти всупереч конституції Туреччини
- 29.01.2023 Країни Північної Європи просять своїх громадян у Туреччині бути пильними
- 26.01.2023 Чавушоглу назвал власти Швеции «соучастниками антиисламских провокаций»
- 20.01.2023 Ердоган поговорив із Зеленським
- 20.01.2023 Минобороны Турции: Будем и впредь поддерживать братский Азербайджан
- 18.01.2023 Эрдоган: Турция достигает целей вопреки давлению и кризисам
- 16.01.2023 Ердоган вимагає від Швеції і Фінляндії видати 130 "терористів" задля вступу в НАТО
- 16.01.2023 Эрдоган: Швеция должна прекратить поддержку террористов
- 15.01.2023 Туреччина може бути ефективною державою-покровителькою за Женевськими конвенціями - Лубінець
- 15.01.2023 Речник Ердогана: час для ратифікації вступу Швеції і Фінляндії в НАТО спливає
- 15.01.2023 Эрдоган: Стабильность – фундамент достижений Турции